Leczenie farmakologiczne

 

Wszystkie nasze działania zmierzają do zaspokajania potrzeb pacjentów i lekarzy, a ideą przewodnią jest zaproponowanie leków bezpiecznych, o najwyższej jakości i sprawdzonej skuteczności, po możliwie przystępnej cenie. Stale zajmujemy czołowe miejsca w Europie pod względem wielkości produkcji leków generycznych. Jesteśmy liderem w dziedzinie produkcji plastrów do terapii przezskórnej oraz implantów, gwarantujących lepszą dostępność i przyswajalność leku.

 
grudzień
07 '17

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Bartłomiej Olszewski

Bartłomiej Olszewski

Wybielanie zębów metoda nakładkową zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wszyscy chcą być bowiem posiadaczami nieskazitelnego białego uśmiechu. Metodę tę można stosować zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Jest ona czasochłonna, ale daje dobre rezultaty. Mogą one utrzymać się nawet przez okres 3 lat i wybielić zęby maksymalnie o 6 odcieni.  Wybielanie nakładkowe nie należy do metod najdroższych. Jednak przed przystąpieniem do niej należy zbadań stan zębów i dziąseł pacjenta w celu usunięcia ewentualnego kamienia nazębnego oraz zabezpieczenia ubytków. Uzupełnienie protetyczne nie powoduje zmiany koloru podczas procesu wybielania. Zwykle stosuje się więc wypełnienia czasowe. Dopiero po zakończeniu całego procesu wybielania wykonuje się wymianę wypełnienia w momencie gdy ustabilizuje się nowy kolor uzębienia.  Podczas pierwszego kontaktu z dentystą specjalista pobiera wyciski. Następnie pod wykonaniu modeli gipsowych technik dentystyczny tworzy dwie przezroczyste szyny, które pełnią rolę dopasowanych indywidualnie do pacjenta nakładek. W czasie trwania drugiej wizyty mierzy się je, pacjent otrzymuje także strzykawki zawierające żel wybielający. Jego stężenie jest dobierane w zależności od stopnia wrażliwości jego zębów. Stomatolog udziela również szczegółowych instrukcji co jego stosowania. 
Terapia domowa trwa 3-4 tygodnie. Nakładki stosuje się cztery godzinny dziennie lub zakłada je na noc. Wybielanie w domu trwa dłużej, gdyż mniejsze jest stężenie podawanego środka wybielającego. Czasem po zakończeniu procesu wybielania pacjenci uskarżają się na nadwrażliwość zębów. Z tego powodu zaleca się szczotkowanie specjalnymi pastami na 14 dni przed rozpoczęciem terapii oraz kilka tygodni po jej zakończeniu. Ważnym elementem jest także pielęgnacja i dieta, od których uzależniona jest długość utrzymywania się efektów. Najlepsza jest dieta biała, czyli rezygnacja w czasie trwania wybielania z picia herbaty, kawy, soków owocowych i czerwonego wina. Dobrze jest ją stosować także i jakiś czas po zakończeniu wybielania.
Więcej o wybielaniu na http://www.impladentlublin.pl/

wybielanie zębów metoda nakładkową

frazy kluczowe: wybielanie zębów metoda nakładkową


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Lekarstwa, Apteki, Leczenie, Lekarz

Piszą na tym blogu

Bartłomiej Olszewski, Leszek Damięcki, Krystian Wojtycki

Archiwum

Grudzień 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Luty 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Maj 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Czerwiec 2014, Marzec 2014, Styczeń 2014