Leczenie farmakologiczne

 

Wszystkie nasze działania zmierzają do zaspokajania potrzeb pacjentów i lekarzy, a ideą przewodnią jest zaproponowanie leków bezpiecznych, o najwyższej jakości i sprawdzonej skuteczności, po możliwie przystępnej cenie. Stale zajmujemy czołowe miejsca w Europie pod względem wielkości produkcji leków generycznych. Jesteśmy liderem w dziedzinie produkcji plastrów do terapii przezskórnej oraz implantów, gwarantujących lepszą dostępność i przyswajalność leku.

 
marzec
15 '15

Jak powstają haluksy?

Bartłomiej Olszewski

Bartłomiej Olszewski

Nasze stopy przez całe życie zmuszone są dźwigać ciężar ciała i znosić niewygodę związaną z noszeniem obuwia. Kiedy je zaniedbujemy, problem przestaje mieć już tylko naturę estetyczną, a zaczyna zakrawać o zdrowotną. Jedną z najczęstszych przypadłości, związanych ze stopami, są haluksy. Kiedy stopa ulega ciągłemu ściskaniu, nic dziwnego, że zaczyna się deformować.

Przyczyny powstawania haluksów

Haluksy powstają przez:
- Noszenie niewygodnego, zbyt ciasnego obuwia.
- Nadwagę lub otyłość, a także ciążę.
- Przeciążenie pracą fizyczną.
- Zwiotczenie układu więzadłowo-torebkowego stopy.

W tych sytuacjach przód stopy zostaje nadmiernie obciążony, a część piętowa działa jak pochylnia, doprowadzając do zniekształcenia palców i przedniej części stopy. Problem ten bardzo często dotyczy kobiet, które noszą obuwie na niebotycznie wysokich obcasach. Wtedy też środek ciężkości ciała zostaje przeniesiony bezpośrednio na palce i stopa po jakimś czasie deformuje się.

Leczenie haluksów, to często bardzo skomplikowana sprawa, dlatego też warto zadbać o stopy zawczasu (np wkładkami _a1__ ) i nie doprowadzać do tego, żeby stopy funkcjonowały w sytuacji, w której wywiera się na nie nadmierny nacisk. Dobrze jest zrzucić zbędne kilogramy, zmniejszyć obciążenia i intensywność pracy, a także częściej chodzić w obuwiu, które jest dopasowane do naszych stóp i wygodne.

Jeżeli to zaniedbamy, wiek podeszły i ewentualna osteoporoza mogą pogłębić problem tak, że haluksy uniemożliwią normalne poruszanie się i zaczną powodować kolejne problemy.

zdrowie
uroda
apteki

frazy kluczowe: zdrowie, uroda, apteki


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Lekarstwa, Apteki, Leczenie, Lekarz

Piszą na tym blogu

Bartłomiej Olszewski, Leszek Damięcki, Krystian Wojtycki

Archiwum

Grudzień 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Luty 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Maj 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Czerwiec 2014, Marzec 2014, Styczeń 2014