Leczenie farmakologiczne

 

Wszystkie nasze działania zmierzają do zaspokajania potrzeb pacjentów i lekarzy, a ideą przewodnią jest zaproponowanie leków bezpiecznych, o najwyższej jakości i sprawdzonej skuteczności, po możliwie przystępnej cenie. Stale zajmujemy czołowe miejsca w Europie pod względem wielkości produkcji leków generycznych. Jesteśmy liderem w dziedzinie produkcji plastrów do terapii przezskórnej oraz implantów, gwarantujących lepszą dostępność i przyswajalność leku.

 
wrzesień
05 '17

Jak leczyć problemy z pęcherzem?

Leszek Damięcki

Leszek Damięcki

Problemy urologiczne należą do jednych z najbardziej irytujących rodzajów chorób. Średnio dziennie człowiek oddaje mocz 6 razy dziennie. Ludzie cierpiący na różne przypadłości o wiele częściej. Jedną z chorób prowadzących do do tak zwanego częstomoczu jest zespół pęcherza nadreaktywnego. Więcej o tym przeczytasz na http://www.klinikaurologii.edu.pl  

Na przypadłość tę cierpi około 16 procent dorosłych Polaków. Mało tego, że zmusza ona daną osobę do częstszego oddawania moczu. Większym problemem jest jego mimowolny wyciek przy dużym "parciu". Dla wielu osób podstawowym zatem jest pytanie jak leczyć pęcherz nadreaktywny. Generalnie wyróżnia się cztery metody: farmakologiczną, przy użyciu elektrod, chirurgiczną i behawioralną. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Pierwsza z nich jest zasadniczo jedną z najgorszych, bo obarczona jest wieloma skutkami ubocznymi. Wykorzystanie elektrostymulacji do leczenie pęcherza nadreaktywnego polega na stymulacji odpowiednich włókien nerwowych odpowiedzialnych za sterowanie mięśniami pęcherza.

Metoda chirurgiczna jest stosowana w ostateczności. Polega na odnerwieniu pęcherza, jednak ze względu na inwazyjność jest stosowana w ostateczności. Leczenie schorzeń urologicznych jest możliwe także przy zastosowaniu terapii behawioralnej czy inaczej psychologicznej. Polega ona na treningu odpowiednich mięśni, które są odpowiedzialne za trzymanie moczu. Należy ona do najskuteczniejszych, ponieważ uczy danego pacjenta jak należy radzić sobie z problemem. Ponadto podnosi świadomość swojego ciała, co jest przydatne nie tylko w leczeniu pęcherza nadreaktywnego, ale również innych schorzeń urologicznych.

uroda
apteki
leczenie
jak leczyć
problemy
mocz

frazy kluczowe: uroda, apteki, leczenie, jak leczyć, problemy, mocz


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Zdrowie, Medycyna, Uroda, Lekarstwa, Apteki, Leczenie, Lekarz

Piszą na tym blogu

Bartłomiej Olszewski, Leszek Damięcki, Krystian Wojtycki

Archiwum

Grudzień 2017, Wrzesień 2017, Sierpień 2017, Luty 2017, Wrzesień 2016, Sierpień 2016, Maj 2015, Kwiecień 2015, Marzec 2015, Czerwiec 2014, Marzec 2014, Styczeń 2014